Durban Havalimanı'nda Satılık Kuduzela - (vuvuzela)

2010 Dünya Kupası için Güney Afrika'ya (Cocacola'nın 90 Türk Kafilesi ile) gitmiştim. Çok güzel birkaç gün geçirmiştik. Hediyelik eşya satan bir dükkana girip dönüş için bazı hediyeler alıyordum. Zaten Dünya'nın birçok şehrindeki gibi Durban'daki hediyelik eşya satan yerler de Çin malları ile doluydu. Hediyelik eşyaların arasında kuduzela (bkz. http://en.wikipedia.org/wiki/Kudu) diye bir ürün gördüm. 10 dk pazarlık sonunda adedi USD 120'den 2 (mağazadakilerin hepsi) tane almıştım.

Bunları satarım diye planlıyordum. Tabi ilk olarak aklıma Türkiye'de satmak gelmişti. Durban Havalimanı'ndayken bir anda aklıma dış hatlar terminalinde satmak geldi. Birçok turist elinde magnetler veya formalarla ülkelerine dönüyordu ve burası güzel bir pazardı :).
Laptopumla hemen ORIGINAL KUDUZELA FOR SALE sloganlı powerpoint sunumları yaptım ve herkesin görmesi için dış hat terminaline giden yürüyen merdivenin başında ayakta durarak laptopumdaki sunumu gösteriyordum. Çok geçmeden resimde gördüğünüz ABD'li turistlere USD 400 karşılığında sattım :) Onlar da çok mutluydu ben de.. :)

USD 280'e ihtiyacım olduğundan değil ama bu al-sat, yap-sat o kadar çok hoşuma gidiyor ki durduramıyorum. Sanırım girişimcilik bir ihtiyaçdan öte, bir tarz meselesi...

Diğerine ne mi oldu? O da buradan satılık. Yorumlarda açık arttırmaya başlayabiliriz.Dipnot: Böyle rüküş poz vermek istemezdim ama uzun uçak yolculuklarında rahat olmak şart.

Comments

  1. Vuvuzela4:53 PM

    30 usd veriyim tükürüklü vuvuzela anca okadr eder

    ReplyDelete
  2. Sadık hep söylüyorum ve söylüyeceğim
    TARZINA HASTAYIM :))

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts